Discover Ultimate Omega 2X Mini with Vitamin D, offering 1120 mg of omega-3s in a convenient mini softgel format. This food supplement features a natural lemon flavour and comes in a pack of 60 mini softgels.
Each serving contains purified deep-sea fish oil (from anchovies and sardines), vitamin D3, and other carefully selected ingredients.
Ingredients
ingredients: Purified deep-sea fish oil (from anchovies, sardines), gelatine, water, glycerine, natural lemon flavour, d-alpha-tocopherol, vitamin D3, rosemary extract.
Nutrition facts
| nutrient | Per daily portion (2 capsules) |
|---|---|
| Calories | 15 kcal |
| Calories from fat | 15 kcal |
| Total fat | 1.5 g |
| Saturated fat | 0 g |
| Trans fat | 0 g |
| Total omega-3 fatty acids | 1120 mg |
| – EPA (eicosapentaenoic acid) | 586 mg |
| – DHA (docosahexaenoic acid) | 456 mg |
| 78 mg | |
| 25 mcg |
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Ursprungsland | |
| Bedst før | 2028-10-31 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.